• Szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat.

      15.12.2021

      Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/.../komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w....

      Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/.../list-ministra-edukacji-i-nauki.... Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

      Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/.../szczepienia-uczniow-od-12-roku.... Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

      W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

      W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

      Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

      mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,

      na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie ,

      na profilu #SzczepimySię,

      a także pod numerem infolinii 989.

      Z wyrazami szacunku

      Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

      Ministerstwo Edukacji i Nauki

     • Andrzejki w klasie 3

      30.11.2021

      30 listopada uczniowie klasy III obchodzili andrzejki klasowe. W sali pojawiły się magiczne i bajkowe postacie. Wspólnie przygotowali zabawy i wróżby andrzejkowe. Wróżby bardzo ekscytowały dzieci. Energię do zabawy zapewnił słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice - dziękujemy.

     • "Szkoła do hymnu"

      30.11.2021

      10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” przyłączyło się blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. 

    • Komunikat dyrektora szkoły dotyczący sytacji epidemicznej
     • Komunikat dyrektora szkoły dotyczący sytacji epidemicznej

      29.10.2021

      Drodzy Rodzice!

      W związku ze zwiększonym wzrostem zakażeń Covid -19 w naszym województwie prosimy o stosowanie się do następujących zasad:

      • Do oddziałów przedszkolnych i szkoły mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe.
      • Dzieci przyprowadzane są do szkoły przez osoby bez objawów chorobowych (gorączka, katar, kaszel).
      • Osoby przyprowadzające dzieci mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.
      • Ograniczamy przebywanie rodziców w szkole, przebywanie na korytarzu szkolnym.
      • Dzieci najmłodsze (klas I-III)zostaną odprowadzone przez nauczycieli po zajęciach do drzwi wejściowych.
      • Uczniowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa w środkach transportu, podczas zgromadzeń, na korytarzu szkolnym.
      • Wchodząc do szkoły pamiętamy o dezynfekcji rąk.

      Renata Piątek
      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jackowie