27 marca w MOK w Świdniku odbył się 41. Mały konkurs Recytatorski.
Więcej na https://www.swidnik.pl/popoludnie-z-poezja/
Wiktoria Matyjaśkiewicz została wyróżniona w tym konkursie. Wielkie brawa
Gratulacje
27 marca w MOK w Świdniku odbył się 41. Mały konkurs Recytatorski.
Więcej na https://www.swidnik.pl/popoludnie-z-poezja/
Wiktoria Matyjaśkiewicz została wyróżniona w tym konkursie. Wielkie brawa
Gratulacje
Miło nam ogłosić wyniki konkursu recytatorskiego, "Jan Brzechwa - Czarodziej Słowa" :) , który odbył się w naszej szkole 22 marca w ramach NPRCz.
Jury wybrało zwycięzców w trzech grupach wiekowych.
Kategoria dzieci najmłodsze:
1 miejsce Maja Komorowska
2 miejsce Maciej Boguta
3 miejsce Małgosia Marzec
Kategoria dzieci młodsze:
1 miejsce Lena Bąk
2 miejsce Julia Kamińska
3 miejsce Alicja Szymona
Kategoria dzieci starsze:
1 miejsce Wiktoria Matyjaśkiewicz
2 miejsce Julia Fularska
3 miejsce Mikołaj Kozyra
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy :)
Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz wychowanek, uczeń klasy VIII Jan Matys zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Tym samym otrzymuje ocenę celującą z rocznych zajęć edukacyjnych oraz zostaje zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z wymienionego przedmiotu, otrzymując jednocześnie maksymalny wynik egzaminacyjny.
Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych przyjmowani są w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych.
Janku! Serdecznie gratulujemy
Z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się Dzień Bez Plecaka - wszystkim biorącym udział w zabawie pomysł baaaardzo się spodobał!!
Biblioteka w SP w Jackowie otrzymała środki z NPRCz 2.0 na zakup nowych książek . Książki już są i cieszą się wielkim zainteresowaniem Polecamy nowości wydawnicze dla wszystkich
Klasę II odwiedziły panie z Magicznego Kuferka,które pomogły nam stworzyć przepiękne świece i kwiatową sól do kąpieli.
Zapraszamy do Zbiórki odzieży używanej organizowanej w naszej szkole 15 marca 2022r przez Fundację Bieszczadzkie Anioły.
Przy każdorazowym zebraniu 500kg odzieży, fundacja przekazuje paczkę żywnościową dla Domów dziecka jak i innych swoich podopiecznych, kg będą przekładać się bezpośrednio na ilość paczek, które będą mogli zrobić. Wszystkie szczegółowe informacje zawarte są na plakacie.
Pierwsza partia pomocy została odwieziona. Zbiórka potrzebnych rzeczy trwa nadal. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest wsparcia dla potrzebujących.
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z okazji tego sympatycznego, marcowego święta chłopcy z Małego Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia koleżankom i wszystkim paniom pracującym w szkole.
ZBIERAMY:
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!
UWAGA! Nie zbieramy odzieży.
Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00. Link do spotkania zostanie przesłany Państwu za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Bardzo dziękujemy za dokonane do tej pory wpłaty 1% podatku na konto naszej szkoły. Dzięki tym wpłatom zostały zakupione meble i pomoce dydaktyczne. Prosimy o pomoc w tym roku - Przekaż 1%podatku. Dziękujemy.
Jak mawiał Johan Cruffy - Piłka nożna to sport, w który gra się umysłem. Dowiedli tego uczniowie Dawid Mędrek, Marcel Witkowski, Filip Wójcik (klasa 4) i Wiktor Sawicki (klasa 8). Chłopcy mają obszerną wiedzę historii piłki nożnej, podstawowych zadań oraz najlepszych piłkarzy. To wszystko pozwoliło uplasować się na trzecim miejscu w Gminnych rozgrywkach online. Gratulujemy.
Szanowni Państwo,
w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) dostarczamy do szkół w całej Polsce szybki, bezpłatny i bezpieczny internet. Wiemy, że towarzyszy on Państwu w codziennej pracy, podobnie jak udostępniane przez nas materiały edukacyjne. Mamy nadzieję, że dzięki nim lekcje stają się jeszcze ciekawsze, a kompetencje cyfrowe uczniów – coraz wyższe.
Dodatkowo przygotowaliśmy narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.
Kształtowanie bezpiecznych nawyków cyfrowych musi opierać się przede wszystkim na rozmowie i odpowiedniej wiedzy. Rozwiązania technologiczne, takie jak narzędzia ochrony rodzicielskiej, mogą być znaczącym wsparciem w tym procesie. Zachęcamy do przekazania informacji o aplikacji mOchrona rodzicom Państwa uczniów.
Więcej informacji o naszym nowym narzędziu można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona. Zachęcamy również do zapoznania się z aktualnością „5 pytań o… aplikację mOchrona”.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
Rządowy program „Aktywna tablica” gwarantuje wsparcie finansowe szkołom, które umożliwia wykorzystanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych w celu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostaną zakupione specjalistyczne programy edukacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z niezbędnym sprzętem potrzebnym do funkcjonowania pomocy dydaktycznych.
W ramach realizacji programu „Aktywna tablica” zaplanowane są szkolenia nauczycieli, spotkania organizowane w międzyszkolnej sieci współpracy szkół realizujących program, lekcje otwarte, wymiana doświadczeń nauczycieli m.in. upowszechnianie tzw. „dobrych praktyk” i opracowanych scenariuszy lekcji z wykorzystaniem TIK.
Powered by aSc EduPage